Co je odkup pohledávek?

Odkup pohledávek znamená, že Váš dluhu věřitele odkoupí někdo jiný. Tím to se dluhu zbavíte, ale má to svá pravidla. Nejčastěji Vám odkupující poskytne jiný úvěr nejčastěji zajištěný nemovitostí, který pro vás bude mít příznivější podmínky.

Na co se při odkupu pohledávky zaměřit?

U každého dluhu kouká každý věřitel na vaši aktuální splátkovou solventnost, tady jak úvěr splácíte. Pokud se někdy dostanete do finančních potíží se stávajícím úvěrem, tak nikdy neváhejte a jednejte co nejdříve o jakékoliv úpravě splátek s věřitelem. Pokud to necháte dojít hodně daleko a nebudete reagovat, tak vám hrozí exekuce a to je již nenávratný krok pro jakoukoliv pomoc. Jelikož však máte potíže se splátkou a nikde jinde by vám nepůjčili, tak řešení odkupem pohledávky se zajištěním nemovitostí může být jediným vhodným řešením, než o nemovitost přijít v aukci exekutora, kde se nemovitost nemusí vydražit ve skutečné hodnotě a vám zůstane stále dluh a ještě přijdete o nemovitost.

Jak vyřešit odkup pohledávky?

Vždy když se dostanete do potíží se splácením, si vyhodnoťte, jaké důsledky pro Vás bude mít její nesplácení. Pokud již není žádná možnost, jak dluh snížit, prodloužit, snížit nebo přerušit splátky, tak Vám hrozí exekuce, která poté bývá velmi rychlá, proto Vy musíte být rychlejší. Kontaktujte nějakou společnost, který se odkupem pohledávky zabývá a vyberte dle recenzí jejich klientů. Odkup pohledávek může být vhodné řešení právě pro Vás.

Co odkup pohledávky obnáší?

Nejprve dojde k hodnocení vaší platební morálky a poté budou následovat další kroky:

  • Momentální situace dlužníka
  • Hodnocení zajištění pohledávky
  • Hodnocení bonity pohledávky
  • Analýza vzniku pohledávky

Po těchto úkonech Vám odkupující nabídne hodnotu, za kterou je schopen odkup realizovat. Pokud máte potíže se splátkou a chcete předejít velkým potížím, tak kontaktujte společnost NEXTA CONSULTING, s.r.o., úvěrový specialista Vám nabídne vhodné řešení Vašich potíží. Domluvte nezávaznou konzultační hodinu zdarma.