Exekuce a nové zaměstnání

Sháníte nové zaměstnání s exekucí na krku? Nemusí to být pro vás vůbec lehká záležitost. Pro nového zaměstnavatele můžete působit trochu nevěrohodně, ať už jste se do exekuce dostali jakkoliv.

Může si myslet, že své finance nemáte pod kontrolou a navíc se mu nevyplatí zaměstnávat člověka v exekuci. Administrativa zaměstnance s exekucí je dost náročná a firmu to stojí nemalé peníze, při jejím zpracování. Můžete ale narazit na zaměstnavatele, pro kterého to nebude žádný problém a mzdová účetní jednoduše odvede část mzdy povinného na konkrétní účet, na pokrytí části exekuce. Záleží tedy na společnosti, jak bude ochotna vše spočítat a danou část odvést..

V České Republice se do exekučního řízení dostává více a více lidí, za následek to může mít jistě doba coronavirová, kdy lidé přicházeli o místo a brali si nesmyslné půjčky, které pak nedokázali splácet. Stále více lidí na sebe ohlašuje celkový osobní bankrot, právě kvůli spotřebitelským půjčkám. Jedno z mnoha řešení, jak splatit své pohledávky je nejen zabavení osobních věcí, ale také srážka ze mzdy, která je také hojně využívána. Na druhou stranu jde o složitý administrativní krok, který zaměstnavatelé nemají chuť, ani čas řešit a proto vyberou na dané místo raději někoho jiného s čistým štítem.

Proč vás nechtějí přijmout s exekucí?

Pokud na vás je uvalena exekuce, ale netýká se srážky ze mzdy, nemusíte zaměstnavatele vůbec informovat o exekučním řízení. Je to podobně choulostivá otázka, jako když se ptají zda máte děti nebo kdy si je chcete pořídit?

Pokud vás přijmou i s případnou exekucí na plat, musí firma udělat několik kroků. Zaměstnavatel musí celou exekuci dokonale prostudovat, musí spočítat danou částku, kterou vám ze mzdy bude strhávat a odvádět na jiný účet. Exekutoři ho mohou kontaktovat a vyptávat se na různé otázky, jako třeba proč se neodvedla částka ze mzdy, jaké jsou majetkové poměry rodiny zaměstnance, jaká je výše jeho mzdy, kde má zaměstnance trvalé bydliště apod. Takové zdržování je jistě nemilé a zaměstnavatel na ně odpovídat ze zákona musí.

Pokud vás zaměstnavatel přijme i s exekucí, dokažte mu ve zkušební době, že na to místo odborně máte, že budete přínosem pro firmu. Pak jistě nebude zaměstnavateli vadit zodpovídat pár otázek exekutorům a odvádět srážky ze mzdy.

Nevíte jak řešit svou exekuci?

Hrozí vám exekuce a nevíte si s ní rady? Obraťte se na odborníky a kontaktujte společnost NEXTA CONSULTING, s.r.o.