Posledních pár dní na využití Milostivého léta

Zbývá jen posledních pár dní do ukončení akce Milostivé léto. Nejzazší datum, kdy musí být připsán dluh a správní poplatek je vyhlášeno na 28. ledna 2022.

Část věřitelů si tak díky této akci může pomoci od dluhů a dlužníci se mohou zbavit tíživé životní situace. Můžete i vy využít této akce?

Milostivé léto – o co jde?

Milostivé léto je možnost jak se zbavit dluhů vůči některým státním i soukromím institucím. Svůj původní dluh uhradíte společně se správním poplatkem. Obě částky musí být připsány nejdéle dne 28. ledna 2022. Úroky z prodlení, přidružené náklady a ostatní sankce vám pak budou odpuštěny.

Kdo může akci využít?

Lidé, kteří mají exekuci, u které je oprávněný (věřitel) veřejnoprávní subjekt a některé soukromé subjekty. K nejčastějším dluhům tohoto typu jsou pokuty za černou jízdu v městské hromadné dopravě, dluhy na nájemném v obecním bytě, nesplacené zálohy a dluhy energetickým společnostem a mnoho dalších. Jsou zde také zahrnuty dlužné částky ze zdravotního pojištění nebo koncesionářské poplatky.

Kolika dlužníkům může Milostivé léto pomoci?

Aktuálně je v řešení 720 tisíc exekucí, z nichž pak může Milostivé léto využít přibližně stotisíc dlužníků. Díky této akci získá stát a některé soukromé subjekty část svých pohledávek a ulehčí život svým občanům.

Kdy není možné Milostivé léto využít?

Milostivé léto není možné využít v případě, že se jedná o dluhy vůči soukromému subjektu. Jde hlavně o nebankovní a bankovní půjčky, dluhy za telefonní účty, dluhy za nájem u soukromého vlastníka. Akci nemohou také využít lidé, jejichž dluh byl odkoupen soukromým subjektem. Dále pak nemohou Milostivé léto využít lidé v insolvenci.

Do kdy musí být dlužná částka a poplatek na účtu?

Exekuce je považována za uzavřenou po připsání dlužné jistiny a správní poplatek. Tento poplatek je formou náhrady za náklady exekutora. Konkrétní výši dlužné částky je nutné ověřit si u daného exekutora, který má vaši exekuci na starosti.

K akci Milostivé léto se přidávají i jiné než státní subjekty.

Některé soukromé subjekty se dobrovolně přidali k akci Milostivé léto. Věří, že se jim tak vrátí alespoň část dluhů, které mezi lidmi mají. Avšak podmínky jednotlivých věřitelů se mohou lišit.

Chcete pomoci vyřešit vaši exekuci?

Ať už můžete využít akci Milostivé léto nebo nikoli, můžete se na nás s důvěrou obrátit. Naše mnohaleté zkušenosti vám pomohou s řešením exekučních řízení, na které nemusíte zůstat sami. Kontaktujte nás pomůžeme i vám z tíživé životní situace.